Poľovníci deťom 2024

Poľovníci deťom 2024

Dňa 21. júna v Domčeku CVČ v Krupine prebiehalo podujatie, organizované pod záštitou primátora mesta Krupina, "POĽOVNÍCI DEŤOM", kde bol pre deti pripravený deň plný zábavy, vzdelávania a nezabudnuteľných zážitkov. Počas podujatia mali deti možnosť spoznať prácu a poslanie poľovníkov, naučiť sa o ochrane prírody a zvierat a dokonca si vyskúšať rôzne poľovnícke aktivity. Pripravené boli aj ukážky poľovníckych psov, sokoliarov, rôzne tvorivé dielničky a mnoho ďalších zaujímavých aktivít. "Poľovníci deťom“ je akcia, ktorá spája zábavu a vzdelávanie. Tento rok bola pripravená pestrá paleta aktivít, ktoré deti zaujali a zároveň ich naučili nové veci o prírode a poľovníctve.

Program zahŕňal:

  • Ukážky zvierat: Deti mali možnosť vidieť rôzne druhy zvierat, ktoré sú typické pre náš región. Poľovníci predviedli aj svoje lovecké psy a vysvetlili, akú úlohu majú pri poľovačkách.
  • Prezentácie a prednášky: Poľovníci pripravili zaujímavé prednášky o ochrane prírody, správaní zvierat a významu poľovníctva pre udržanie rovnováhy v ekosystéme.
  • Tvorivé dielne: Kreatívne dielne, kde sa deti mohli zapojiť do rôznych remeselných aktivít.
  • Súťaže a hry: Rôzne hry a súťaže zamerané na zručnosti, ktoré poľovníci potrebujú pri svojej práci

Je dôležité, aby deti od malička rozumeli významu ochrany prírody a mali k nej blízky vzťah. Podujatie "Poľovníci deťom" spája zábavu a vzdelávanie, čo je skvelý spôsob, ako deťom priblížiť svet poľovníctva a ochrany zvierat. Toto podujatie bolo opäť veľkým úspechom a ukázalo, že záujem o prírodu a poľovníctvo je medzi deťmi veľký. Organizátori sa už teraz tešia na ďalší ročník a veria, že podobné akcie budú naďalej podporovať vzťah detí k prírode a jej ochrane.


Fotogaléria: